0
0

آموزش رفتار مناسب برای افزایش فروش

رفتار مناسب فروش
ثبت امتیاز

 

آموزش رفتار مناسب برای افزایش فروش

 

امروز می‌خواهم به شما   آموزش رفتار مناسب در مقابل مشتری را یادآوری کنم. این روش  10 درصد باعث افزایش فروش خواهد داد. شاید فکر کنید خیلی سخت یا  هزینه‌بردار خواهد بود. اما به شما اطمینان خواهم داد شما در این مقاله یاد خواهید گرفت  چطور بدون هزینه این کار را انجام دهید.

 

 

یک حساب وحشتناک

 

اگر مشتری از شما  اخلاق بدی ببیند یا احساس کند در حال فریب او هستید  و خدمات بد دریافت کند، به تعداد زیادی هشدار می‌دهد از خدمات و کالاهای شما استفاده نکنند. با برسی و یک  حساب ساده  متوجه خواهید شد، رفتار نامناسب شما امکان ریزش هزاران مشتری را برای شما دربر خواهد داشت. فرض را بر این گذاشته شما فقط روزی سه مشتری که با آنها بدرفتاری شده (حال توسط خود شما یا کارکنانتان) را از دست  بدهید  و در خوش‌بینانه‌ترین حالت آنها به هیچ‌کس ناراحتی خود را ابراز نکنند و فقط تصمیم بگیرند کسب‌وکار شمارا تحریم کنند. ماهیانه 90 مشتری با سیستم کاری اشتباه شما ازدست‌رفته است و در یک سال عدد وحشتناک 1080 مشتری ازدست‌رفته بر دوش شما سنگینی خواهد کرد. و فقط تصور کنید هرکدام از آنها تصمیم بگیرد به یک دوست صمیمی هشدار به این منظور که از شما خرید نکنند بدهد. عدد ترسناک 2160 مشتری ازدست‌رفته حاصل کار شما در یک سال خواهد بود.

 

 

 نگران نباشید 

 

اگر شما  رفتار خوبی داشته باشید  و مشتری راضی از کسب‌وکار شما باشد. حداقل به یک دوست صمیمی در مورد رفتار خوب شما خواهد گفت. نمونه‌ی ساده آن خانم‌ها یا آقایانی که از آرایشگر خود راضی هستند به‌سرعت دوستان خود را با آن شخص معرفی خواهند کرد. حالا با من این حساب ساده را انجام دهید. یک آرایشگر 30 مشتری دائم راضی از خدمات و رفتار خوب خود دارد. آنها تصمیم می‌گیرند هرکدام فقط یک دوست خود را به آرایشگر خوبشان معرفی کنند. اگر مشتری‌های دائم ماهی یک مراجعه انجام دهند و هر بار 50 هزار تومان هزینه کنند درآمد آرایشگر فقط از مشتری‌های دائم 1 میلیون و 500 هزارتومن خواهد بود و حالا با اضافه شدن 30 مشتری توصیه‌شده جدید. درآمد شخص به 3 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد. اگر آرایشگر خوش‌رفتار در یک سال تنها 18 میلیون از 30 نفر درآمد داشت. با افزایش 30 نفر جدید توصیه‌شده درآمد او به 36 میلیون تومان خواهد رسید. مشاهده کردین افزایش فروش به سادگی امکان پذیر است.

 

 

 

حالا اقدامات هیجان انگیز عملی برای افزایش فروش(توجه داشته باشید به زبان عامیانه نوشته شده است) 

 

1: لبخند فراموش نشود. فکر کنید دوست‌داشتنی‌ترین فرد دنیا را ملاقات می‌کنید از ته دل احترام بگزارید.

2: رفتار ورود: مشتری وارد محل کسب شما می‌شود. رفتار شما باید به شکل زیر باشد.

فروشنده: سلام،وقت تون به خیر چه خدمتی از من ساختس تا برای شما انجام بدم؟(با لبخند جمله رو بگید)

3: رفتار پس از خرید مشتری: فروشنده انتخاب فوق‌العاده‌ای انجام دادید یا بگید انتخاب شما عالی بود. یا بگید انتخاب شما حرف نداشت و بعد بگین آقای (فامیل طرف) عزیز ممنون فروشگاه ما یا دفتر ما رو انتخاب کردید. یا بگین خوشحالم که تونستم کاری برای شما انجام بدم.

4: رفتار خرید اگر خرید نکرد.

افتخار بزرگی بود از فروشگاه ما یا مغازه ما دیدن کردید. یا اینکه میتونید بگید اینکه زمان با ارزش تون رو گذاشتید و از مغازه‌ی ما دیدن کردید ممنونم.

 

 

یادتون باشه تمرین کنید تا این جملات رو خشک و بی‌روح نگین. هرچی بیشتر تمرین کنید بیشتر به نفع شما است. فروش بالا و موفقیت توی بازار به‌صورت شانسی اتفاق نخواهد افتاد. اگر طرفدار مقالات به این شکل هستید پیشنهادم می‌کنم روی ابن لینک کلیک کنید و یک مقاله کوتاه و جذاب در مورد افزایش فروش مطالعه کنید.

 

ممنون تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://honarejang.com/?p=4955
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد امین محمدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش رفتار مناسب برای افزایش فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.