0
0

مدیریت زمان با یک راهکار کوتاه و عملی

مدیریت زمان
5/5 - (6 امتیاز)

یک راهکار کوتاه و عملی مدیریت زمان 

 

 

 زمان شما نشت پیدا کرده ایراد را پیدا کن 

 

روش کار به این شکل است که شما باید به مدت چند روز تا یک هفته  با نرم‌افزار یادداشت‌برداری گوشی  یا یک دفترچه کوچک تمام‌کارهایی که به‌محض بلند شدن از خواب انجام می‌دهید تا وقتی‌که دوباره به رختخواب خواهید رفت را  بنوسید، به‌طور مثال ساعت هشت صبح از خواب بیدار شدم و تا نه فقط گوشیم رو چک کردم، از نه الی ده صبحونه خوردم! این نوشتن‌ها را برای تمام‌کارهای که توسط شما انجام می‌شود ادامه دهید. با این کار بعد از چند روز به صورت عجیبی متوجه خواهید شد بیشترین زمان شما  برای چه‌کاری استفاده می‌شود و آیا ارزش  دارد یا خیر. 

 

 

و حالا راه حل برای کمبود زمان شما 

 

به‌طور مثال شما متوجه می‌شوید روزانه  چهار ساعت در شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذرانید و این موضوع  به یک  عادت تبدیل‌شده است.   حالا باید این عادت وحشتناک را به بازهای زمانی کوچک و مشخص تقسیم کنید. به طور مثال صبح پانزده دقیقه سر زدن به شبکه های اجتماعی. ظهر پانزده دقیقه. شب سی دقیقه. نتیجه کار شگفت‌انگیز خواهد شد. سه ساعت وقت اضافه حاصل این برنامه‌ریزی کوتاه و سبک خواهد بود. آقای دارن هاردی نویسنده کتاب موفق اثر مرکب برای مدیریت مالی خود از این روش نوشتن یک هفته‌ای استفاده می‌کند  و در کتاب پیشنهاد می‌کند برای همه‌ی قسمت‌های زندگی از این فرمول استفاده کنید. 

 

 

نکته مهم:

اگر یک روز در نوشتن کارها تنبلی اتفاق افتاد، اصلاً نگران نباشید و فردا دوباره تلاش کنید. این نکته مهم را ازآن‌جهت اشاره کردم تا افرادی که ایده آل گرا هستند بدانند برای همه امکان فراموشی و تنبلی در یک روز وجود دارد. ولی دلیل بر انجام ندادن در روزهای آینده نخواهد بود. ممنونم با این مقاله همراه بودید. لطفاً همین حالا شروع کنید و کارهای که انجام می‌دهید یادداشت کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://honarejang.com/?p=4036
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد امین محمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مدیریت زمان با یک راهکار کوتاه و عملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.