0
0

افزایش خلاقیت با 4 راهکار ساده

افزایش خلاقیت
5/5 - (9 امتیاز)

۴ راهکار ساده برای افزایش خلاقیت 

 

خلاقیت می‌تواند باعث افزایش حقوق، دستمزد و درآمد شما بشود. خلاقیت کمک می‌کند زندگی راحت‌تری را تجربه کنید. احساس بهتر و با ارزش‌تر بودن کنید و البته شمارا از روزمرگی و یکنواختی خارج خواهد کرد.  در این مقاله شما با چهار راهکار حرفه‌ای  برای رسیدن به خلاقیت آشنا خواهید شد.        

 

۱  اطلاعات زیاد

در مواردی که می‌خواهیم خلاقیت داشته باشیم،  فیلم نگاه کنیم، کتاب و مقاله بخوانیم،، کلیپ نگاه کنیم، شاید در نگاه اول توصیه خوبی به نظر نرسد، اما این‌یکی از روش‌های افزایش خلاقیت، ایده‌ی اطلاعات زیاد است. این ایده کمک می‌کند خیلی راحت‌تر خلاقیت شما افزایش پیدا کند. یک جمله معروف  وجود دارد  که می‌گوید شاعرها کتاب شعر زیاد می‌خوانند، کارگردان‌ها فیلم زیاد می‌بینند نویسنده‌های رمان،  کتاب‌های رمان زیاد مطالعه می‌کند. دوباره تکرار می‌کنم. مطالعه کنید کلیپ‌های مختلف ببینید تا خلاقیت شما افزایش پیدا کند.

 

 

۲

 مراقبه کنید

یکی از لذت‌بخش‌ترین  کارها برای افزایش خلاقیت انجام مراقبه است. مراقبه با آزادسازی ذهن شما کمک می‌کند مطالب بیشتری به‌صورت خلاقانه به ذهن شما خطور کند. این‌یک ایده کاملاً تست‌شده است. زمانی که شما مراقبه می‌کنید  به خاطر آزادسازی ذهن از مسائل و مشکلات روزانه، ذهن قدرت تحلیل پیدا می‌کند و این تحلیل باعث ایجاد ایده‌های بکر و ناب می‌شود. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید شمارا یاد زمانی می‌اندازم که در حال  استراحت بودید ولی ایده بسیار عالی به ذهنتان رسید که مشکل شما  را حل می‌کرد. در طول دوران مدرسه که معلم مسئله‌ای را مطرح می‌کرد و ما بارها با آن مسئله کلنجار می‌رفتیم و نمی‌توانستیم حل کنیم وقتی به خانه می‌رفتیم و استراحت می‌کردیم، یک دفعه  ایده‌ی خوبی به ذهنمان می‌رسید که بتوانیم  مسئله را رو حل کنیم. پس این روش نه تنها کاربردی است. بلکه تست‌شده توسط خود شما است.

 

 

۳

 بازی کنید.

. بازی‌های مختلف خلاقیت شمارا افزایش  می‌دهد، توصیه همیشگی من  برای افزایش خلاقیت بازی است. به‌محض وارد بازی شدن ذهن شما مادام در حال تولید خلاقیت‌ها و ایده‌های نو و بکر می‌باشد، به‌راحتی از ایده بازی استفاده کنید، وقتی این جریان را شروع کنید، به‌صورت عجیبی، ایده‌های فوق‌العاده و زیاد به ذهنتان خطور می‌کند. همیشه این روش برای  من متحیرکننده بوده و یقین دارم برای شما هم همین‌طور خواهد بود.

 

 

۴
گزینه ها را باهم ترکیب کنیم

یکی از جالب‌ترین کارهایی که  در افزایش خلاقیت انجام می‌شود، ترکیب گزینه‌ها باهم است. اصلاً مگر خلاقیت یعنی چه؟ تولید یک‌چیز تازه  و نو، با ترکیب چند ایده قدیمی و جدید. برای روشن شدن موضوع:  لوگوی تلگرام را در نظر بگیرید، عکس یک موشک کاغذی، است. حالا می‌خواهیم  برای تغییر این لوگو، خلاقانه  رفتار کنیم، چه‌کار انجام می‌دهیم؟ من نوع موشک را تغییر می‌دهم و به آن‌یک دم اضافه می‌کنم و  یک درخت سبز که روی موشک سبز شده  اضافه می‌کنم. حالا یک موشک جدید و یک لوگو خلاقانه جدید داریم.

حالا شما هم روش‌های برای خلاقیت دارید که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس شروع کنید و از خلاقیتتان لذت ببرید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://honarejang.com/?p=4740
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد امین محمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد افزایش خلاقیت با 4 راهکار ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.