0
0

3 شاه کلید برای موفقیت تضمینی

3 کلید برای موفقیت
4.8/5 - (110 امتیاز)

 سه کلید موفقیت 

با اجازه سلطان آموزش ،رفیق بی کلک برایان تریسی عزیز. قسمتی از کتابش رو با عنوان موفقیت شخصی برای شما به زبون ساده می نویسم . درک و یا تجربه خودم رو هم بهش اضافه میکنم. فقط دوستای گلم به گوش سلطان نرسونید مقاله اش رو با طنز نوشتیما. دمتون گرم

برایان عزیزم میگه موفقیت یک حادثه نیست .کاملا قابل پیش بینیِ. اگر کاری رو که سایر موفق ها قبل از شما انجام دادن انجام بدید بر اساس قانون علت و معلول به زودی نتیجه ای رو که دیگران گرفتند شما هم خواهید گرفت. مثلا اگر مثل ایلان ماسک(صاحب شرکت خفن تسلا) یا جف بزوس(صاحب سایت خیلی خفن آمازون) هرروز بدونید هدفتون چیه و کلی تلاش کنید. شما هم میتونید مثله اونها موفق باشید.

برای رسیدن به موفقیت سه کلید وجود داره همه اینها با تمرین و تکرار فرا گرفتنیِ(من این 3تا کلید موفقیت رو تایید میکنم. کلا داداشمون برایان رو هم تایید میکنم 🙂 ) دیگه با خیال راحت مقاله رو بخونید.

 

 نظم و انضباط شخصی کلید موفقیت

 بنای همه ی موفقیت ها نظم و انضباط شخصیِ. منم واقعا این حرف رو قبول دارم . فقط یک مشکل اساسی وجود داره و اون اینه که توی پاراگراف بعدی که از متن اصلی کتاب اومده، نتونستم در مورد نظم چیزه زیادی یاد بگیرم. یه مقداری بی ربط به جمله ی اصلیِ(نظم و انظباط) . نمیدونم چرا اینطوری ترجمه شده ولی نگران نباشید .شما پارگراف رو بخونید خالی از لطف نیست.  پاراگراف بعدی هم نظر سایت هنر جنگ در مورد نظم و انضباط شخصیِ. اون رو میزاریم که بیشتر کمکتون کنه.

  آماده بشید که پیشاپیش بهای موفقیت رو  پرداخت کنید. در حالی که این اصول موفقیت رو می خونید  یک یا چند مورد از نقاط ضعف شخصی رو که می تونه مانع موفقیت شما بشه شناسایی کردید. اما جای تاسفِ که هیچ کس این نقطه ضعف ها رو به شما یاد آوری نمیکنه ممکنِ به این نتیجه برسید که به خاطر نداشتن احساس اضطرار به شما اضافه حقوق و ترفیع درجه نمی‌دهند.  ممکنِ به این نتیجه برسید که اگر کمی بر سرعت گام‌های خود بیافزایید بدون اینکه از کیفیت کار خود بکاهید پاداشی که  می گیرید افزایش می یابد. نظم و دیسپلین ضروری است. 😐 (چرا آخه اینطوری ترجمه شده)

به خدا که منم نفهمیدم چی گفت. ولی مطمئنم مشکل از مترجم کتابِ. برای اینکه برایان جون یک مجموعه صوتی در مورد نظم و انظباط داره که واقعا درست و حسابی توضیح میده باید چطور منظم بود. برای همین میگم مترجم محترم احتمالا در حالت مستی این بخش کتاب رو ترجمه کرده. بگذریم

 

دیدگاه هنر جنگ در مورد نظم شخصی

این پیام رو ما برای یکی از کاربرای خوبمون فرستادیم و دقیقا نشون دادیم که نظم شخصی و تعهد چطور میتونه باعث موفقیت بشه!

اولین فاتح اورست توی اولین صعودش موفق نبود.(نتونست اورست رو فتح کنه) عصبانی بود و ناراحت
خیلی خیلی تلاش کرده بود. اما عوامل جوی و عدم تجربه باعث ناموفق بودنش شد. همون موقع که میخواست برگرده خونشون، رو به اورست کرد و گفت : من بالاخره تو رو فتح میکنم.
تو کوه هستی و نمیتونی پیشرفت کنی ولی من به عنوان یه انسان میتونم. به زودی میام و شکستت میدم.

تو تمام تلاشت رو انجام بده
تمام انرژیت رو بزار
و اون وقت مطمئن باش موفق میشی

آدمهایی که تعهد به هدفشون دارن وقتی ناراحت هستن هنوز هم برای هدفشون تلاش میکنن. وقتی توی شرایط بد هستن برای موفقیتشوت تلاش میکنن. حتی توی سخترین لحظات زندگیشون هنوز متعهد هستن و نظم بالای دارن. اگر از هنر جنگ یه فرمول سری میخوای امروز این جمله رو بهت هدیه میدیم و سعی کن هیچوقت اون رو فراموش نکنی.

( بااراده ترین افراد و باهوش ترین افراد و سختکوش ترین افراد توی ناراحتی و غم کنار میکشن و خسته میشن و اینجا است که وقتی تو با تمام سختی ها و دردهای که تحمل میکنی با همون تعهد به هدفت ادامه میدی میتونی برنده هر هدف یا هر مسابقه ای باشی برای اینکه منظم و متعهد هستی)

خلاصه این دیدگاه ما در مورد نظم بود. و با توجه به 100 ساعت مطالعه در مورد نظم فکر میکنم کاربردی و منظقی باشه. کف کردین 100 ساعت رو شنیدین؟ دیگه ماها همچین آدمای دیونه ای هستیم.

 

تست روش های اثبات شده کلید موفقیت شما است

روش دوم هم فوق العاده است. فقط مترجم کتاب نتونسته منظور سلطان برایان رو درست بیان کنه. اما شما نگران نباشید بعد از مطالعه متن اصلی کتاب، ما براتون تفسیرش میکنیم

 از روش هایی استفاده کنید که برای رسیدن به موفقیت ضروری هستند. اگه احساس می‌کنیم که در هدف‌گذاری ضعیف هستیم یا در مدیریت زمان یا اندیشیدن خلاق ،تصمیم‌گیری، برقراری ارتباطات یا سخنرانی در برابر جمع .کاری رو که متخصصان می‌کنند مطالعه کنید. از اساتید درس بگیرید به مدرسه بروید. در دوره‌های آموزشی شرکت کنید. کتاب بخوانید. می توانید آنچه برای موفقیت لازم است بیاموزید(یه ذره زبون رو خودمونی کردیم و یه ذره متن رو تغییر دادیم. آخه اصلا قابل فهم نبود)

تفسیر ما برای مطلب بالا

میگه اول نقطه ضعفات رو پیدا کن . بعد اونها رو با استفاده از منابع مختلف برطرف کن. مثلا اگر مشکل سخنرانی داری، میتونی از سایت ها، کتاب ها و فیلم های آموزش سخنرانی استفاده کنی تا مشکلت برطرف بشه. یک مورد دیگه هم هست. میگه :برای موفقیت باید مهارت های رو بلد باشی مثلا مهارت تصمیم گیری، مهارت فکر کردن خلاق، مهارت مدیریت زمان و….

به به. یعنی به به . تفسیر هلویی بود که لاجرم به گلو نشست. خدایا این استعدادهایی که به ما دادی(تفسیر) از ما مگیر. الهی آمین  🙂

 

راهتان را سوال کنید (به یاد شعار ایران خودرو، راه تو را میخواند)

بالاخره به نکته سوم رسیدیم. راه رسیدن به موفقیت را سوال کنید. به اندازه کافی از اشخاص واجد شرایط سوال کنید(منظور متخصصان توی حوزه کاریتونه، بازهم بعد از این پارگراف بیشتر توضیح میدم.)اگر به اندازه کافی سوال کنید اون چیزی که نیاز دارید رو به شما آموزش میدن . مثلا از مدیریتون بپرسید چه نقطه ضعفی توی شما میبینه. یا از اون بپرسید چطور میتونید عملکرد خودتون رو بالاتر ببرید. به دوره‌های آموزشی، به کتاب‌های مختلفی مراجعه کنید که می‌تونه به شما کمک کنه. به نوارهای آموزشی گوش بدید مسابقه در جریانِ(خخخ. منظورش اینه که زندگی مثله مسابقه است باید تلاش کنی و هواست باشه عقب نمونی) و سرانجام آن قدر مداومت به خرج دهید تا به موفقیت برسید. بدانید هیچ عاملی نمی تواند شما را متوقف سازد.

 

شاعر میگه(این متن ها بیشتر شبیه به شعر شده باید تقسیر کنیم 🙂 )

داداش کلا میبینی یه نفر توی کاری که تو دوست داری موفق شده برو از اون بپرس چطور موفق شده(مثلا من از یه میلیاردر پرسیدم تو چطور به این پول رسیدی گفت: ارث بهم رسید 🙂 ) بله همیشه که با تلاش سخت آدم پولدار نمیشه. اما از اونجایی که دوست داشتم رمز موفقیت آدمایی خیلی پولدار رو بدونم از یکی دیگه پرسیدم اون هم گفت (پول جمع کن، یه مقدارش رو پس انداز کن، یه مقدارشم سرمایه گذاری) از یکی دیگه پرسیدم داستان جالبی داشت اونم میگفت پول جمع کن و سرمایه گذاری کن اما باید بیشتر و باهوش تر از آدمایِ عادی کارکنی. خودش توی جوانی 3جا کار میکرد!

حالا یه مثال دیگه : شما دوست دارید فالورای بالای داشته باشید باید چکار کنید ؟ آفرین، برید از اون آدمایی که فالورای بالا دارن بپرسید: چطور به این نقطه رسیدن. بعضی اوقات برای اینکه به جواب سوالات خودتون برسین، لازمه پول هم خرج کنید. الان نمونه بارزش آدمایی که تو اینستا موفق هستن دوره های برگزار میکنن و به شما یاد میدن چطور مثله اونها عمل کنید.

 

شما معمار سرنوشت خود هستید

و در تحلیل آخر اگر مایلید روی خودتان کار کنید. اگر می خواهید در شرایط بهتری قرار بگیرید، باید امروز در راستای تحقق هدف خود حرکت کنید. قانون انباشت می گوید: که به تدریج تلاش‌های شما به نتیجه می‌رسند و شما یک زندگی استثنایی پیدا می‌کنید. هیچ کس یک شبه به موفقیت نمی‌رسد. موفقیت ناشی از صدها و هزاران بار تلاش های کم مقدار است که کسی اصولا متوجه آن نمی شود. تصمیم بگیرید همین امروز ایده‌ها را رعایت کنید اینها را بارها و بارها تمرین کنید تا تبدیل به عادت شود. وقتی این کار را بکنید محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

قشنگ از پاراگراف آخر مشخصه مترجم حالش خوب شده.قابل فهم تر  ترجمه کرده. من جای ایشون از شما عذرخواهی میکنم.

 

کلام آخر

محض رضای دخترو خودمو تو گل …… لتو لیتو لتو لیتووو… اااا مقاله تموم شد. شرمنده من از لحاظ روحی نیاز داشتم سندی گوش بدم. (لامصب روح آدم رو نوازش میده، غم و غصه از یاد آدم میره) برسیم به کلام آخر. ترجمه کتاب رو کنار بزاریم. اصولی که برایان تریسی گفته، کاربردی و ساده است. کافیِ از اونها استفاده کنید. تا 10سال جوان تر و شادتر باشید و زندگی بهتری رو تجربه کنید  😐  ااا اینم که ماله یه تبلیغ بود. بسه دیگه حرف پرمغز بزنیم.(آخجون کله پاچه، مغز رو با آبلیمو بزنید محشر میشه) 🙂

دوستان 3تا کلید موفقیت رو امروز هدیه گرفتین. لطفا توی طاقچه ی ذهنتون نذارید. توی طاقچه خاک میخوره و بعد فکر میکنید به درد شما نمیخوره. انوقت اون رو پرت میکنید توی انبار ذهنتون و برای همیشه فراموشش میکنید. قول بدین که از همه ی کلیدا استفاده کنید تا خیالم راحت باشه. آفرین به شماها.

 

یادتون باشه رویاهاتون رو زندگی کنید.دوستون دارم و بعدم میبینمتون.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://honarejang.com/?p=11417
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد امین محمدی
مطالب بیشتر

نظرات

15 نظر در مورد 3 شاه کلید برای موفقیت تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام رفقا!…امیدوارم حال دلتون عالی باشه…..
  یه درخواستی دارم …..مقاله ها واقعا جذاب و بینظیره….مخصوصا قسمت هایی که خودمونی صحبت شده …من حتی از یکی از مقاله هاتون ویس انگیزشی استفاده کردم ! خیلی راضی بودم!….ولی خب درخواستی که دارم اینه که بیشتر پادکست قرار بدین تا مقاله….مقاله حوصله خوندن میخواد و چشم ها خسته میشه☹ ولی وقتی پادکست باشه میتونی ساعت ۵ صبح توی حیاط خونه در حالیکه به آسمون نگاه میکنی گوش کنی و حال کنی!😁

  35

  1. رهام عزیز سلام.
   به روی چشم سعی میکنیم پادکست های انگیزشی بیشتری منتشر کنیم. پادکست انگیزشی بعدی به افتخار شما برای اونایی که صبح بیدار میشن منتشر میشه.

   مراقب خودت باش.
   موفق زندگی کن.

   29

 2. راستش من کانال ها وسایت های مختلفی برای موفقیت را دیدم واز مطالبشون استفاده کردم امروز اتفاقی با سایت شما آشنا شدم .وقتیکه ی چرخی توی سایت زدم واقعا مبهوت شدم.نمی دونم چرا انقدر جاذبه داره.انقدر با کیفیت طراحی شده که انگار برای تک تک جزییات سایت سالها فکر شده .واقعا مطالب عالی دارید ولی خب شاید هر سایتی مطالبی خوب وعالی داشته باشه ولی این کیفیت و این خلاقیت فوق العاده است.خیلی خوشم اومد .قطعا کسی که برای جزئی ترین چیزها وقت میزاره کارهای بزرگ را هم به نحو احسن انجام میده.مرسی واقعا.همیشه شاد وسرزنده باشید.یاحق

  28

  1. عطیه عزیز سلام.
   الان این همه انرژی خوب از سمتت گرفتیم، چطور جبرانش کنیم دوست مهربون؟
   واقعا بخاطر این همه انرژی خوب ممنون. امیدوارم بتونیم با تلاش زیاد هرروز به کیفیت مطالب سایت اضافه کنیم تا جلوی شما مهربونا سربلند باشیم.

   در اوج باشی.
   زندگیت شیرین مثل عسل

   25

 3. مرسی از انرژی بالای شما.
  من پشت کنکوریم.امسال برای بار ۴ می خوام کنکور بدم.چند روزه که عالی دارم می خونم حتی دیگه برام رتبه هم مهم نیست.نمی دونم چی میشه فقط می خوام درس بخونم و یاد بگیرم و رویامو (پزشکی) بدست بیارم.شاید حتی امسال ی رتبه ۴ رقمی هم نیارم ولی اینو فهمیدم که اگه امروز را به بهانه کمبود وقت تلف کنم ماه های آینده را برای زیادی وقت تلف خواهم کرد.جنگنده به سمت رویام می رم و به این جمله اعتقاد دارم که برای رویاهایت بجنگ وبعد ببین که رویاهایت چطور برای رسیدن به تو می جنگند.برام انرژی مثبتتون رو بفرستین. حتما سر نماز دعاتون میکنم .از نظر من شما آدم حسابی هستین.آدم حسابی یعنی کسی که بدون هیچ چشم داشت انقدر عالی و فوق العاده برای دیگران مایه میزاره و دیگران براش اهمیت دارن.واقعا ممنونم از حال خوبی که به آدمها میدید.یاحق.
  (ببخشید طولانی شد🤗)

  29

  1. عطیه عزیز سلام.
   باعث افتخار و خوشحالی تیمِ هنر جنگِ که دوستانِ مثل شما داره. برای دعا و حرفای انرژی مثبتت خیلی خیلی ممنونم.
   پزشکی پبشاپیش مبارک باشه. راستش خیلی خوشحال میشیم میشنویم، دوستامون برای رویاهاشون میجنگن. تلاش میکنن و ناامیدی رو فیتله پیچ میکنن.
   با همین قدرت ادامه بده، تو یک جنگجوی واقعی هستی.

   مراقب حال خوبت باش.
   رویاهاتو زندگی کن.

   29

 4. سلام ممنون از مقالات و کلیب های خوبتون فقط یه درخواستی داشتم ازتون من کنکوریم و سایت شمارو به خیلی از دوستام معرفی کردم ممنون میشم اگه مطالب انگیزشی درمورد کنکورو درس بزارین مطمينم باعث میشع سایتتون فوق العاده تر شه
  مرسی

  27

  1. اسرا جان سلام.
   ممنونم برای نظر مثبت و خوبت.
   در حال آماده سازی یک کار فوق العاده خوب و انگیزشی برای کنکوری ها هستیم. به زودی اطلاع رسانی میشه.

   مراقب حال خوبت باش

   25

 5. سلام * _ *
  نمیدونم چی بگم
  فقط میگم اینقد عالی بود که میخواد بترکم ( 0 – 0 )
  مطمئنم اگه این نکات رو رعایت کنم زندگی بهتری خواهم داشت
  شادمون کردید
  انشالله خدا هم شادتون کنه

  28

  1. جواد عزیز سلام
   انرژی بالای که داری به ما هم انرژی میده.ممنون
   خوشحالم این مقاله رو دوست داشتی. همیشه شاد و پرانرژی باشی

   رویاهاتو زندگی کن

   29

 6. سلام!
  و باز هم من با انبوهی از سوالام 🙂
  یه عامل بازدارنده،مثلا من توی ریاضی ضعیف عمل می کنم (می دونم نقطه ضعفم کجاست) اما هر وقت می رم سمت نقطه ضعفم تا درستش کنم انگار یه صدایی توی مغزم میگه که :نمیشه !نمی فهمی ! تو که بالاخره درصدات پایین میشه تو آزمون . بدترش نکن . این کار برات مفید نیست ! بلند شو برو کاری که دوست داری بکن !(ریاضی دوست ندارم:/ )
  یا اگه قرار باشه ریاضی بخونم امروز همه ی درسامو می خونم تا آآآآخر سر ریاضی رو بخونم و مثل همیشه دیگه انرژی ندارم
  میدونم باید به قول برایان تریسی قرورباغه زشتت رو اول صبح قورت بدی تا خیالت راحت باشه اما هیچ وقت نتونستم خودمو قانع به این کار کنم !
  ممنون از زحماتتون ! *_*

  27

  1. نازنین عزیز سلام.
   یادت باشه که در مورد انجام کارهای سخت حرف زدیم. داستان فاتح اورست رو یادت بیار . همه ی مشکل از اینجا شروع میشه که سعی میکنی به مطالعه ریاضی فکر کنی. در واقع به فکر احتیاج نداری. راس ساعت کتاب رو باز کن.از 5به پایین بشمار و انگار قرار موشک از جاش حرکت کنه به سمت کتاب حرکت کن. با سرعت بشمار 5 4 3 2 1 و بشین پای کتاب. اما اگر مشکلت اینه که ریاضی رو متوجه نمیشی از اساتید رشته ریاضی کمک بگیر. یادت باشه عادم عاقل برای درد دندون هرروز مسکن نمیخوره. اون میره پیشه دندون پزشک تا مشکل رو برای همیشه حل کنه.

   مراقب انرژی و حال خوبت باش

   26

   1. دمتون گرم بابت راهنمایی های همیشه نابتون .
    بله . دقیقا مشکلم همینه که گاهی اوقات زیاد فکر می کنم وگرنه مشکلی با خود درس ندارم .
    امیدوارم دندون پزشک خوبی برای دندون دردم باشم .

    26