21 فیلم انگیزشی فوق العاده برای تبدیل شدن به موشک انرژی

 

 

تا حالا‌ برای شما  اتفاق افتاده که با دیدن یک فیلم انگیزشی، تأثیر فوق‌العاده‌ای بگیرید؟(مثلا من تو دوران بچگی فیلم انگیزشی جنگی میدیدم بلند میشدم واکس میزدم به صورتم مثله تکاورا با یه چوب همه رو مورد هدف قرار میدادم.فامیل، همسایه، خانواده. خیلی شجاعت میگرفتم. فقط نمیدونم چرا با دمپایی و فحش میوفتادن دنبالم 🙂 )

چرا فیلم انگیزشی ببینیم؟

احتمالا پیش اومده بعد از دیدن اون تا چند روز درگیر موضوع فیلم بشید؟ دقیقاً چنین حالتی رو توی انسان به وجود میاره. تاثیراتی که توی روحیه شما داره فوق العاده است. به شما انرژی، انگیزه و حال خوب میده. شما رو برای انجام تصمیمات مهم زندگیتون مصمم نگه میداره. خوب چی بهتر از این! درسته ؟

توجه توجه حوصله متن خوندن نداری عشقم؟ اشکال نداره  مستقیم برو پایین جایی که نوشته لیست بهترین فیلم انگیزشی جهان و از همونجا فیلم ها رو با توضیحات مناسب ببین.

 

فیلمی که سال ها پیش دیدم

چند سال گذشته  فیلم های سینمایی امید دهنده زیادی  دیدم . یکی از اونها در مورد یک مرد معلول بود که زندگی رو برای خودش تمام‌شده می‌دید. تا این‌که یه دختری وارد زندگیش شد و عشق باعث شدن نگاه مرد به دنیا تغییر کنه(خیر سرم داستان تعریف کردم 😀 ) وخوب همین باعث انگیزه بالای اون مرد برای زندگی شد. فیلم های که در دنیا توسط بهترین کارگردانان ساخته میشن، دقیقاً چنین تأثیری رو بر روی شما می‌خوان.

نکته جالب این فیلم‌ها، اینه که شاید بارها و بارها اونها رو تماشا کنید، اما نه از جذابیت و علاقه شما برای تماشای دوباره کم میشِ، نه دیدن اون برای شما تکراری میشِ. معمولاً توی هر بار دیدن، نکته جدیدی رو برای انسان به نمایش می‌گذارند. (دوباره ادبی گفتم) 🙂

 

تاثیرات فیلم انگیزشی

من به‌شخصه معتقدم فیلم‌های الهام بخش و انگیزشی دقیقاً همون تأثیری رو بر روی انسان میذاره، که کتاب‌های روانشناسی میذاره. تصور کنید کتابی رو عمیق میخونیم، روزها، ماه‌ها و حتی شاید سال‌ها به موضوع اون کتاب فکر کنیم. حتی در بیشتر موارد بافکر کردن تنها از اون کتاب نمی‌گذریم. چون تأثیری که بر روی روحیه ما گذاشته، حتی ممکن، زندگی و مسیر ما رو تغییر بده. این فیلم‌ها دقیقاً مثل این کتاب‌ها هستند.

 

 

1:  رستگاری در شاوشنگ

 فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنکفیلم رستگاری در شاوشنگ رو می تونیم جزو بهترین و برترین ها حساب کنیم. موضوعی فوق‌العاده بی‌نظیر دارِ.  این فیلم رو سال‌ها پیش دیدم. اما باید بگم هنوز هم تأثیرش رو توی زندگی خودم احساس می‌کنم.

شاید اگر این فیلم رو برای اولین بار ببینید، به خودتون بگیید مثلاً چه موضوع خاصی توی این فیلم بود؟ اما وقتی برای بار دوم، سوم و حتی مثل من برای بار دهم(بی جنبه بودن هم حدی داره 😀 )این فیلم رو ببینید، مسلماً تأثیر معنا و مفهوم فیلم رو به خوبی درک میکنید. راستی باید بگم این فیلم جزو 250 فیلم برتر دنیا است.

 

2:  در جستجوی خوشبختی 

 فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی

فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی

فیلم انگیزشی برای کنکور میخوای ؟ دیدن این فیلم رو به‌عنوان یکی از بهترین فیلم های الهام بخش  و انگیزشی به شما توصیه می‌کنم. باید بگم اگر انسانی هستی که برای رسیدن به اهدافت مخصوصا کنکور دنبال یک اهرم می‌گردی این فیلم خوراک خودته ، حتماً از این فیلم لذت میبرید.

 

3:  فیلم این یک زندگی فوق العاده است

فیلم انگیزشی عاشقانه یک زندگی فوق العاده استیک فیلم قدیمی اما تأثیرگذار. می‌دونم که هرکسی علاقه‌مند به دیدن فیلم‌های قدیمی و نوستالژی نیست.  بااینکه فیلم‌ انگیزشی عاشقانه  به شمار میره، در نگاه اول به خاطر ظاهر قدیمی، زود قضاوت میشِ. ولی مثل خود من دل روبه‌دریا بزنید و فیلم رو ببینید تا لذت یک فیلم تمام‌عیار رو تجربه کنید. به جانه خودم قشنگه ببینید. توضیحات بیشتر به زبان انگلیسی در مورد فیلم این یک زندگی فوق العاده است .

 

4: فارست گامپ forrest gump

فیلم انگیزشی فارست گامپ forrest gumpیکی از بهترین و برترین فیلم های انگیزشی. میتونم جذاب‌ترین فیلم از نگاه خودم معرفیش کنم 😎 . معمولاً این فیلم رو برای دوستانی که از زندگی خسته شدن و دست از تلاش برمیدارن پیشنهاد می‌کنم. با دیدن فیلم Forrest Gump شاید بیشترین و بالاترین انگیزه رو برای رسیدن به اهداف خودتون به‌دست بیارید.

 

5: فیلمی که شما رو میخکوب میکنه( شلاق)

فیلم انگیزشی شلاق

شما در این فیلم انگیزشی با تلاش یک درامر روبرو خواهید شد که برای نواختن موسیقی دلخواهش خیلی سختکوشانه رفتار میکنه، این فیلم رو از دیگران مجزا کنید، تلاش، خون و عرق ریختن برای رسیدن به هدف،توی این فیلم واقعا به تصویر کشیده شده. ببین من نمیخوام خیلی از این فیلم تعریف کنم ولی واقعا محشره.

 

6: فیلم الهام بخش ماهی بزرگ

فیلم های انگیزشی - ماهی بزرگبرای خود من کلمه ماهی بزرگ به عنوان یک فیلم اصلا جذاب نبود. اما از اونجایی که باید میدیدمش تا بتونم بفهم چرا توی لیست فیلم های انگیزشی قرار گرفته،براش وقت گذاشتم. من از این فیلم لذت بردم. چند دلیل مشخص برای این تعریف من وجود داره. اول اینکه تلاش برای رسیدن به خواسته ها واقعا توی این فیلم دیده میشه.

دوم اینکه در مورد رویاپردازی صحبت میشه که برای رسیدن به موفقیت و انگیزه بالا داشتن فوق العاده چیزه مهمی و سوم اینکه فیلم ساخت قوی داره و مثله فیلم های درجه 2 بدون کیفیت نیست.

 

7: فیلم زیبا و حال خوب کن سه احمق

فیلم انگیزشی هندیاین فیلم هندی رو شاید توی فیلم‌های معروف و عالی هالیوود یک شوخی حساب کنید. اما باید بگم دیدن این فیلم انگیزشی به شما یادآوری میکنه که هیچ مرزی میان انسان‌ها وجود ندارِ. باید نگاهتون رو  وسیع ترکنید و عمق بدین. تماشای این فیلم رو به شما پیشنهاد و تضمین میکنم.

 

8: فیلم عالی باشگاه مشت زنی 

فیلم انگیزشی باشگاه مشت زنیشاید وقتی‌که صحبت از سینمای موفقیت به میان میاد، تصور می‌کنید که باید یک فیلم پیچیده با دنیایی از معما پیش روی شما باشِ. اما باید بگم وقتی‌که فیلم انگیزشی fight club  رو ببینید، به‌راحتی متوجه میشید که فیلم‌های مفهومی همیشه نیاز به بررسی دقیق ندارن.

این فیلم درجه خشونت بالایی داره و به افراد کم سن و سال توصیه نمیشه.

 

9:  7سامورایی

فیلم انگیزشی خارجیازجمله فیلم‌های دیدنی به حساب میاد، بیشتر افرادی که این فیلم ژاپنی رو دیدن، اون رو عالی توصیف کردن. شاید زمان زیادی رو از شما بگیره، اما میتونه نتیجه‌ی لذت بخشی برای شما داشته باشِ.

 

10: فیلم زیبا والهام بخش آخرین سامورایی

 فیلم آخرین سامورایی، فوق‌العاده است. چالش روبروی قهرمان فیلم و عبور با سختی از این چالش‌ها، شما رو به هیجان میاره. آخرین سامورایی یک اثر ماندگار انگیزشیِ. اگر این فیلم نتونه به شما انگیزه بده، هیچ فیلم دیگه ای هم نمیتونه این کار رو انجام بده. (الکی گفتما، به هرحال سلیقه است، نمیشه کاریش کرد)

 

11:  با یکی از تکان دهنده ترین فیلم های تاریخ آشنا بشید (شجاع دل)

تکان دهنده ترین فیلم های تاریخدر دنیا فیلم‌های زیادی با مضمون آزادی ساخته‌شده، اما بزارید این فیلم رو از بهترین فیلم‌ها و تکان دهنده ترین فیلم های تاریخ نام ببرم. (هرچی فکر کردم نشد تکان دهنده رو به زبون محاوره بنویسم، به بزرگی خودتون ببخشید)

 

12:  غارتگران دره سیلیکون

فیلم های انگیزشی کسب و کاراز جمله فیلم های انگیزشی کسب و کار که میتونه علاوه بر الهام بخشی، روش های جذابی رو برای تجارت و موفقیت به شما یاد بده، همین فیلمِ

در این فیلم تقریبا با زندگی استیو جابز و بیل گیتس به صورت دقیق و کاملی آشنا میشید. میتونید مشکلاتی که اونها برای رسیدن به موفقیت و موقعیت کنونی خودشون  سر راه داشتن رو شاهد باشید.

 

13: فیلم زیبای مناضره کنندگان بزرگ

با این که این فیلم در مورد نژاد پرستی است و در کشور ما با این مسئله رو به رو نیستیم، اما تصور کنید شما هم به کشور دیگری مهاجرت میکنید و به دلیل این که رنگ پوست متفاوتی دارید، نتونید از هر مزیتی استفاده کنید.مسلما حتی شنیدن این موضوع هم می تونه برای انسان سخت و سنگین باشه. حالا تصور کنید این حس رو تجربه کنید!

 

14: فیلم آناپلیس

دیدن این فیلم رو برای اونایی که از تلاش کردن و سختی خسته میشن، پیشنهاد می کنم. یکی از بهترین فیلم هایِ که در سینمای انگیزه ازاون یادمیشه فیلم آناپولیسِ. مضمون فیلم در مورد یک جوان جاهلِ که وارد یکی از بهترین دانشگاه های افسری میشه، و از سختی هایی که در در انتظارشِ، بی اطلاعِ.

بعد از اینکه وارد دانشگاه افسری میشه فراز و نشیب های زیادی رو تحمل میکنه. دیدن این سختی ها و مشکلات و بالا پایین شدن قهرمان داستان توی زندگی ،باعث میشه کلی چیز یاد بگیریم. راستی قهرمان داستان با تمام مشکلات باز هم به تلاش برای رسیدن به موقعیت خوب ادامه میده. به نظر شما تحمل شما بیشتره یا اون؟

 

15: فیلم بهترین بازی دنیا

فیلم انگیزشی ورزشیفیلمی رقابتی برای رسیدن به آرزوی بزرگ. شما میتونید با تماشای این فیلم انگیزشی یادبگیرید که دست یابی به هر هدف بلندی نیاز به تلاش بی وقفه داره. توی فیلم های انگیزشی ورزشی هالیوود می تونیم برای این فیلم جایگاهی خاص قرار بدیم. پسری که بر خلاف مخالفت پدرش در رقابتی بزرگ برای رسیدن به پیروزی، در مسابقات گلف شرکت می کنه. تماشای این فیلم را از دست ندین.

 

16: فیلم ورزشی شکست ناپذیر   Invincible

فیلم انگیزشی ورزشیاز جمله فیلم های انگیزشی ورزشی که به شما بیان می کنه در راه موفقیت دره های عمیقی وجود داره و ممکنه بعد از هر پیروزی و موفقیت در دره ای از مشکلات و سختی ها سقوط کنید. اما نباید هرگز دست از تلاش بردارید تا بتونید به آنچه لایقش هستید برسید.

 

17:  خواندن با نام ذهن زیبا

فیلمسینمایی انگیزشی برای درس خواندن

بعد ازدیدن این فیلم بی نظیر با بازی جان فوربس نش، میتونید قدرت بی نظیر خودتون رو در زمینه برطرف کردن مشکلات باور کنید. این فیلم به درد بچه های طرفدار درس خیلی میخوره.   ذهن زیبا فیلمیِ که خود من خیلی دوسش دارم. میدونید، وقتی مبینی آدمی مشکلات زیادی داره و بعد تمام انرژی و وقتش رو میزاره تا اون مشکل رو برطرف کنه، بعد همون آدم به رویاهاش میرسه . انگار یه چیزی به آدم تلنگر میزنه. که این میتونه تو نمیتونی!

 

18: فیلم جلوی کلاس

کودکی که رویایی بزرگ دارهِ، اما آیا میتونه با بیماری لاعلاجی که داره به آرزو و هدف بزرگش برسه؟ کافیه این فیلمانرژی بخش فوق العاده رو تماشا کنید تا بفهمید هرگز بیماری نمی تونه انسان رو از خوشبخت شدن و رسیدن به آرزوهاش ناامید کنه.

 

19: فیلم شبکه اجتماعی

فیلم انگیزشیاستفاده از تکنولوژی در برخی موارد میتونه انسان رو یک شبه به اوج شهرت و ثروت برسونه. دو همکلاسی که با تاسیس شبکه اجتماعی موفق میشن و به ثروتی بی نظیر می رسند. فیلم شبکه اجتماعی یه کار خوب برای زنده کردن انرژی و انگیزه شما است

 

20: داستان گابی داگلاس

داستان گابی داگلاساین فیلم در مورد داستان واقعی دختری ژیمناستکار به نام گابی داگلاسِ، اون سختی های زیادی رو تحمل میکنه تا در نهایت به موفقیت های زیادی برسه. مطمئنم این فیلم ر ودوست دارید و بعد از دیدنش حسابی پرانرژی میشید.

 

21: فیلم آخر رو شما معرفی کنید تا با پوستر مخصوصش توی سایت قرار بدیم

 

 

دوست جان

اگر مثل خود من مطالب انگیزشی رو دوست داری به صفحه ی ۱۵ آهنگ سوپر انگیزشی برای روزهای سخت برو و بهترین آهنگ های انگیزشی رو رایگان دانلود کن. یه مقاله جدید یااسم ۲۳ جمله انگیزشی ، با این جملات انگیزشی طوفان به پا کنید! توی سایت گذاشتیم حتما ببینید.

 

این فیلم برای همیشه زندگی شما رو تغییر میده

سرسخترین انسان

 

 

منبع: سایت انگیزشی هنر جنگ