0
0

بازاریابی چریکی چیست؟

بازاریابی چریکی
ثبت امتیاز

بازاریابی چریکی چیست؟ 

 

بازاریابی چریکی چیست؟ اگر بخواهم بسیار ساده برای شما توضیح بدهم، بازاریابی چریکی نوعی از بازاریابی است که در آن کارهای نامتعارف تبلیغاتی و بازاریابی انجام می‌شود. فرض کنید شما قرار است در جنگ مقابل دو هزار نفر شرکت کنید این نفرات قرار است از یک جنگل عبور کنند، و به شما حمله کنند، نفرات شما  و بودجه شما بسیار محدود است. و اگر کاری نکنید، سربازان دشمن بعد از رسیدن به شما همه  را خواهند کشت، حال باید چه‌کاری انجام داد؟ در اینجا شما باید با استفاده از خلاقیت خودتان و انرژی و هوش سربازانتان نقشه و برنامه‌ریزی را انجام دهید. 

 

 

نقشه جنگ 

 

شما باید آن لشکر عظیم را متوقف کنید. بعد از برسی ها، به این نتیجه می‌رسید که یک پل چوبی تنها مسیر عبور آن دو هزار نفر سرباز دشمن می‌باشد و اگر آن پل نابود شود سربازان دشمن دیگر نمی‌توانند  ازآنجا عبور کنند و عملیات آنها ناموفق می‌شود. شما با یک بودجه کم و  و فکر هوشمندانه جلوی دو هزار نفر را به‌راحتی خواهید گرفت. این کار یک تاکتیک نظامی است که در جنگ‌های چریکی بسیار استفاده می‌شود. بازاریابی چریکی  به همین نکته اتکا دارد در این نوع بازاریابی به شما گفته می‌شود با بودجه کم و خلاقیت و حتی انرژی و هوش می‌توانید کارهای بزرگ انجام دهید. البته به‌شرط شجاع بودن.

 

 

 

بازاریابی چریکی برای چه کسب و کارهایی مفید است؟     

 

بازاریابی چریکی برای کسب‌وکارهای کوچک با بودجه‌های تبلیغاتی اندک به وجود آمده، اما کسب‌وکارهای بزرگ بعد از دیدن ظرفیت بالای این نوع بازاریابی ترجیح دادند قسمتی از بودجه کمپین تبلیغاتی خود را در بازاریابی چریکی برنامه‌ریزی کنند. البته تفکر آنها دراین‌باره صحیح می‌باشد بازاریابی چریکی به دلیل هیجان‌انگیز بودن،  و بازدهی بالا، تأثیرگذاری فوق‌العاده‌ای دارد. ازآنجایی‌که بودجه‌های  کمی برای آن گذاشته می‌شود اما نتایج بزرگی به‌دست می‌آید می‌تواند برای کسب‌وکارهای کوچک و کسب‌وکارهای بزرگ بسیار مفید باشد. 

 

 

 

آیا از این نوع بازاریابی می شود برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟ 

 

دوست عزیز ازآنجاکه در کل دنیا کسب‌وکارهای متفاوت کوچک و بزرگ با محصولات و خدمات متفاوت توانستند از این سبک از بازاریابی استفاده کنند پس شما هم می‌توانید. تقریباً خیلی از کسب‌وکارها و  آدم‌ها از این نوع از بازاریابی استفاده کرده‌اند و به نتایج شگفت‌انگیز رسیده‌اند. دوباره تکرار می‌کنم شما هم به‌راحتی می‌توانید بازاریابی چریکی را شروع کنید. 

 

 

 

نکته مهم برای شروع 

 

برای اینکه این سبک از بازاریابی را شروع کنید، حتماً مقالات متفاوتی را در این مورد بازاریابی چریکی مطالعه کنید. تبلیغات ساخته‌شده  را ببینید. کتاب‌های نوشته‌شده در این زمینه را مطالعه کنید، تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. پیشنهاد می‌کنم کتاب بازاریابی چریکی که توسط جی کنراد لوینسون نوشته‌شده است را مطالعه کنید این نویسنده برای بار اول ایده بازاریابی چریکی را مطرح  و آن را تبدیل به کتاب کرد. در اجرای این استراتژی موفق باشید امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. 

 

 

اگر علاقمند به منابع معتبر بازریابی انگلیسی زبان هستید، پیشنهاد میکنم روی لینک کلیک کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://honarejang.com/?p=4853
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد امین محمدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بازاریابی چریکی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دانلود هدیه 

 
close-link