چرا فیلم انگیزشی ببینیم؟

تابه‌حال برای شما هم اتفاق افتاده که با دیدن یک فیلم، تأثیر فوق‌العاده‌ای بگیرید؟ یا این‌که مثلاً بعد از دیدن فیلم تا چند روز درگیر موضوع فیلم بشید؟ فیلم‌های انگیزشی دقیقاً چنین حالتی رو در انسان به وجود میاره. تاثیراتی که روی روحیه شما داره فوق العاده است. به شما انرژی، انگیزه و حال خوب میده. شما رو برای انجام تصمیمات مهم زندگیتون مصمم نگه میدره و خوب چی بهتر از این! درسته ؟

 

فیلمی که سال ها پیش دیدم

یادم میاد چند سال گذشته فیلمی دیدم در مورد مردی ناتوان و معلول که زندگی رو برای خودش تمام‌شده می‌دید. تا این‌که یه دختری وارد زندگیش شد و عشق باعث شدنگاه  مرد به دنیا تغییر کنه(خیر سرم داستان تعریف کردم 😀 ). دقیقاً تا چند ماه درگیر فکر کردن به این فیلم بودم. فیلم های انگیزشی که در دنیا توسط بهترین کارگردانان ساخته میشن، دقیقاً چنین تأثیری رو بر روی شما می‌خوان.

 

نکته جالب این فیلم‌ها، اینه که شاید بارها و بارها اونها رو تماشا کنید، اما نه از جذابیت و علاقه شما برای تماشای دوباره کم میش، نه دیدن اون برای شما تکراری می شه. فیلم های انگیزشی معمولاً در هر بار دیدن، نکته جدیدی رو برای انسان به نمایش می‌گذارند. (دوباره ادبی گفتم)

 

 

تاثیرات فیلم های انگیزشی

من به‌شخصه معتقدم فیلم‌های انگیزشی دقیقاً همون تأثیری رو بر روی انسان میذاره، که کتاب‌های روانشناسی میذاره. تصور کنید کتابی رو عمیق میخونیم، روزها، ماه‌ها و حتی شاید سال‌ها به موضوع اون کتاب فکر کنیم. حتی در بیشتر موارد بافکر کردن تنها از اون کتاب نمی‌گذریم. چون تأثیری که بر روی روحیه ما گذاشته، حتی ممکن، زندگی و مسیر ما رو تغییر بده. این فیلم‌های انگیزشی دقیقاً مثل این کتاب‌ها هستند.

 

 

۲۱ فیلم از بهترین فیلم های انگیزشی که باید حتما ببینید

 

 

۱: فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنگ

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنک

فیلم رستگاری در شاوشنگ رو می تونیم جزو بهترین و برترین فیلم های انگیزشی حساب کنیم. این فیلم موضوعی فوق‌العاده بی‌نظیر دارِ.  این فیلم رو سال‌ها پیش دیدم. اما باید بگم هنوز هم تأثیر این فیلم رو توی زندگی خودم احساس می‌کنم.

شاید اگر این فیلم رو برای اولین بار ببینید، ب خودتون بگیید مثلاً چه موضوع خاصی در این فیلم بود؟ اما وقتی برای بار دوم، سوم و حتی مثل من برای بار دهم(بی جنبه بودن هم حدی داره 😀 )این فیلم رو ببینید، مسلماً تأثیر معنا و مفهوم فیلم رو به خوبی درک خواهید کرد. راستی باید بگم این فیلم جزو ۲۵۰ فیلم برتر دنیا است.

 

 

۲: فیلم فوق العاده انگیزشی در جستجوی خوشبختی

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی

دیدن این فیلم رو به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی  به شما توصیه می‌کنم. باید بگم اگر انسانی هستید که برای رسیدن به اهداف خودتون به دنبال یک اهرم می‌گردید که شما رو کمی حرکت بده، حتماً این فیلم رو ببینید.

 

 

 

۳:  فیلم الهام بخش و زیبای این یک زندگی فوق العاده است

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی این یک زندگی فوق العاده استیک فیلم قدیمی اما تأثیرگذار. می‌دونم که هرکسی علاقه‌مند به دیدن فیلم‌های قدیمی و نوستالژی نیست. بااینکه جزو فیلم‌های انگیزشی به شمار می‌ره، در نگاه اول به خاطر ظاهر قدیمی، زود قضاوت میشِ. ولی مثل خود من دل روبه‌دریا بزنید و فیلم رو ببینید تا لذت یک فیلم تمام‌عیار رو تجربه کنید.

 

 

 

۴: فارست گامپ یک فیلم انگیزشی تمام عیار

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی فارست گامپ

این فیلم رو در میان فیلم‌های انگیزشی میتونم جذاب‌ترین فیلم از نگاه خودم معرفی کنم ۸-) . معمولاً این فیلم رو برای دوستانی که از زندگی خسته شدن و دست از تلاش برمی‌داشتند پیشنهاد می‌کنم. با دیدن فیلم Forrest Gump شاید بیشترین و بالاترین انگیزه رو برای رسیدن به اهداف خود به‌دست بیارید.

 

 

۵: فیلم فوق انگیزشی شلاق

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی شلاق

شما در این فیلم با تلاش یک درامر روبرو خواهید شد که برای نواختن موسیقی دلخواهش بسیار تلاش می‌کنه. میتونیم در میان فیلم‌های انگیزشی که می‌بینیم، این فیلم رو از دیگران مجزا نماییم. زیبایی فوق‌العاده‌ای از، تلاش، خون و عرق ریختن برای رسیدن به هدف، در این فیلم به تصویر  کشیده شده است.

 

 

۶: فیلم الهام بخش ماهی بزرگ

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی ماهی بزرگ

زمانی که این فیلم رو می‌بینید، خودتون رو در دریایی شناور تصور می‌کنید. دریایی که تا چشم یاری می‌کنه آبِ  و بس. همین مسئله به شما یادآوری می کنه که زندگی همه انسان‌ها شباهت زیادی به هم دارِ. پس تلاش نکنید مشکلات خودتون رو بزرگ و برای دیگران رو  ناچیز ببینید.

 

 

۷: فیلم زیبا و حال خوب کن سه احمق

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی 3احمق

این فیلم هندی رو شاید در میان فیلم‌های معروف و عالی هالیوود یک شوخی حساب کنید. اما باید بگم دیدن این فیلم انگیزشی به شما یادآوری میکنه که هیچ مرزی میان انسان‌ها وجود ندارِ. باید نگاهتون رو  وسیع ترکنید و عمق بدین. در میان فیلم‌های انگیزشی دنیا میتونم تماشای این فیلم رو به شما پیشنهاد و تضمین کنم.

 

 

۸: فیلم انگیزشی باشگاه مشت زنی 

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی باشگاه مشت زنی

شاید وقتی‌که صحبت از فیلم‌های انگیزشی به میان میاد، تصور می‌کنید که باید یک فیلم پیچیده با دنیایی از معما پیش روی شما باشِ. اما باید بگم وقتی‌که این فیلم مفهومی رو ببینید، به‌راحتی متوجه میشید که فیلم‌های مفهومی همیشه نیاز به بررسی دقیق ندارن.

 

 

۹: فیلم انگیزشی ۷سامورایی

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی 7سامورایی

ازجمله فیلم‌های دیدنی به حساب میاد، بیشتر افرادی که این فیلم ژاپنی رو دیدن، اون رو عالی توصیف کردن. شاید زمان زیادی رو از شما بگیره، اما میتونه نتیجه‌ی لذت بخشی برای شما داشته باشِ

 

 

۱۰: فیلم زیبا والهام بخش آخرین سامورایی

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی آخرین سامورایی

فیلم آخرین سامورایی، فوق‌العاده است. چالش روبروی قهرمان فیلم و عبور با سختی از این چالش‌ها، آخرین سامورایی رو به یک اثر ماندگار انگیزشی تبدیل کرده. اگر این فیلم نتونه به شما انگیزه بده، هیچ فیلم دیگه ای هم نمیتونه این کار رو انجام بده.

 

 

 

۱۱: فیلم انگیزشی شجاع دل

فیلم های انگیزشی - فیلم انگیزشی شجاع دل

در دنیا فیلم‌های بسیاری با مضمون آزادی ساخته‌شده، اما بزارید این فیلم رو از بهترین فیلم‌های انگیزشی در دنیا به‌حساب بیاریم. شاید غمگین بودن فیلم منجر بشه تا برخی از افراد حضور این فیلم رو در میان ۲۱ فیلم انگیزشی که باید ببینید، نپذیرند. اما این جلوی من رو نمیگیره تا نتونم این فیلم رو الهام‌بخش معرفی کنم.

 

 

 

۱۲: فیلم انگیزشی مخصوص کارآفرینان عزیز با نام غارتگران دره سیلیکون

فیلم های انگیزشی - فیلم غارتگران دره سیلیکون

از جمله فیلم های انگیزشی که میتونه علاوه بر الهام بخشی، روش های جذابی رو برای تجارت و موفقیت به شما یاد بده. در این فیلم تقریبا با زندگی استیو جابز و بیل گیتس به صورت دقیق و کاملی آشنا خواهید شد. میتونید مشکلاتی که اونها برای رسیدن به موفقیت و موقعیت کنونی خود بر سر راه داشتند رو شاهد باشید.

 

 

۱۳: فیلم زیبا و انگیزشی مناضره کنندگان بزرگ

فیلم های انگیزشی - فیلم منضاره کنندگان بزرگ

با این که این فیلم در مورد نژاد پرستی است و در کشور ما با این مسئله رو به رو نیستیم، اما باید بگم در میان فیلم های انگیزشی جای خاصی رو میتونه به خود اختصاص بده. تصور کنید شما هم به کشور دیگری مهاجرت میکنید و به دلیل این که رنگ پوست متفاوتی دارید، نتونید از هر مزیتی استفاده کنید.

مسلما حتی شنیدن این موضوع هم می تونه برای انسان سخت و سنگین باشه. حالا تصور کنید این حس رو تجربه کنید!

 

 

 

۱۴: فیلم انگیزشی آناپلیس

فیلم های انگیزشی - فیلم آناپلیس

دیدن این فیلم رو برای کسانی که از تلاش کردن و سختی خسته میشن، پیشنهاد می کنم. یکی از بهترین فیلم های انگیزشی که در سینما ازاون یادمیشه فیلم آناپولیس است. مضمون فیلم در مورد جوانی است که وارد یکی از بهترین دانشگاه های افسری میشه، و از سختی هایی که در در انتظارش، بی اطلاع است. اما با تمام این تفاسیر باز هم به تلاش برای رسیدن به موقعیت خوب ادامه میده. حتی با وجود داشتن مربی ای خشن در دانشگاه.

 

 

۱۵: یک فیلم انگیزشی ورزشی زیبا به نام بهترین بازی دنیا

فیلم های انگیزشی - فیلم بهترین بازی دنیا

فیلمی رقابتی برای رسیدن به آرزوی بزرگ. شما میتونید با تماشای این فیلم انگیزشی یادبگیرید که دست یابی به هر هدف بلندی نیاز به تلاش بی وقفه داره. از میان فیلم های انگیزشی هالیوود می تونیم برای این فیلم جایگاهی خاص قرار بدیم. پسری که بر خلاف مخالفت پدرش در رقابتی بزرگ برای رسیدن به پیروزی، در مسابقات گلف شرکت می کنه. تماشای این فیلم را از دست ندین.

 

 

۱۶: فیلم انگیزشی ورزشی شکست ناپذیر

فیلم های انگیزشی

از جمله فیلم های انگیزشی دنیا که به شما بیان می کنه در راه موفقیت دره های عمیقی وجود داره و ممکنه بعد از هر پیروزی و موفقیت در دره ای از مشکلات و سختی ها سقوط کنید. اما نباید هرگز دست از تلاش بردارید تا بتونید به آنچه لایقش هستید برسید.

 

 

۱۷: فیلم انگیزشی برای درس خوندن با نام ذهن زیبا

فیلم های انگیزشی

با تماشای این فیلم بی نظیر با بازی جان فوربس نش، میتونید قدرت بی نظیر خود رو در زمینه برطرف نمودن مشکلات باور کنید. این فیلم های انگیزشی به انسان نشان میده که می توان در هر زمینه ای موفق بود و به شهرتی عالی دست یافت.

 

 

 

۱۸: این فیلم حال خوب کن با نام جلوی کلاس رو از دست ندید

فیلم های انگیزشی

کودکی که رویایی بزرگ داره، اما آیا میتونه با بیماری لاعلاجی که داره به آرزو و هدف بزرگش برسه؟ کافیه این فیلم انگیزشی فوق العاده رو تماشا کنید تا بفهمید هرگز بیماری نمی تونه انسان رو از خوشبخت شدن و رسیدن به آرزوهاش ناامید کنه.

 

 

 

۱۹: فیلم انگیزشی مخصوص برنامه نویس های عزیز با اسم شبکه اجتماعی

فیلم های انگیزشی

استفاده از تکنولوژی در برخی موارد میتونه انسان رو یک شبه به اوج شهرت و ثروت برسونه. باید بگم این فیلم در میان فیلم های انگیزشی جایگاه خوبی داره. دو همکلاسی که با تاسیس شبکه اجتماعی موفق میشن و به ثروتی بی نظیر می رسند.

 

 

۲۰: فیلم انگیزشی ورزشی با نام داستان گابی داگلاس

فیلم های انگیزشی

این فیلم در مورد داستان واقعی دختری ژیمناستکار است، او سختی های زیادی رو تحمل میکنه تا در نهایت به موفقیت های زیادی برسه

 

 

۲۱: فیلم انگیزشی آخر رو شما معرفی کنید تا با پوستر مخصوصش توی سایت قرار بدیم

 

 

 

امیدوارم همین حالا در حال سرچ کردن برای دانلود این فیلم ها باشید. نگران حجم اینترنت نباشید. نگران حجم ناامیدی باشید که هرلحظه امکان داره سراغ شما بیاد.

 

 

دوست جان

اگر مثل خود من لیست مطالب انگیزشی رو دوست داری به صفحه ی ۱۵ آهنگ سوپر انگیزشی برای روزهای سخت برو و بهترین آهنگ های انگیزشی رو رایگان دانلود کن. یه مقاله جدید یااسم ۲۳ جمله انگیزشی ، با این جملات انگیزشی طوفان به پا کنید! توی سایت گذاشتیم حتما ببینید.

راستی یه فیلم آموزشی  هم داریم که خیلی قوی و خوبه، از اون فیلمایی که میتونه زندگیتون رو تغییر بده، اسمشو گذاشتیم سرسخترین انسان زمین شوید. این فیلم آموزشی جز ۱۰ فیلم تأثیرگذار توی زندگی و بافاصله خیلی زیاد مقام اول بین ۱۰ فیلم آموزشی تأثیرگذار زندگیتون رو کسب خواهد کرد.

کاور محصول کلیپ فوق العاده انگیزشی سرسخت ترین شوید از سایت انگیزشی هنر جنگ - این فیلم آموزشی جز ۱۰ فیلم تأثیرگذار در زندگی شما خواهد بود و بافاصله خیلی زیاد مقام اول بین ۱۰ فیلم آموزشی تأثیرگذار زندگی‌تان را کسب خواهد کرد

 

 

منبع: سایت انگیزشی هنر جنگ