0
0

بازریابی ویروسی چیست؟

ملانصرالدین همیشه اشتباه می کرد!
ثبت امتیاز

 

بازاریابی ویروسی چیست ؟ 

 

این  نوع بازاریابی از روش‌های جدید و عالی بازاریابی است. در این روش شما با انجام کارهای خاص مانند  شایعه‌سازی و تبلیغات خاص کاری می‌کنید مردم در مورد محصولات و خدمات  شما صحبت کنند. البته روش‌های متفاوتی برای این نوع بازاریابی وجود دارد و گاهی این روش‌ها  اخلاقی نیست به‌طور مثال شرکت نوشابه‌سازی بچه‌های بد شایعه می‌کند، روی کره مریخ  تا یک ماه آینده یک تبلیغ بزرگ خواهد گذاشت،  البته اصلاً قصد تبلیغ روی کره مریخ را ندارد و فقط برای اینکه مردم درباره‌ی آنها صحبت کنند چنین شایعه‌ای را مطرح می‌کند. پس شاید بتوان گفت بازاریابی ویروسی شامل، استفاده از هر ابزاری است که بتواند کسب‌وکار را بر سرزبان ها بیندازد.

 

 

بازاریابی ویروسی چگونه عمل میکند ؟ 

 

فرض کنید شخصی که اطلاعات سری در اختیار دارد به شما مقداری از آن اطلاعات هیجان‌انگیز را می‌دهد.  شما چه احساسی دارید؟  بسیار احساس غرور می‌کنید ولی این کافی نیست شما به خود می‌گوید بهتر است این اطلاعات را به چند نفر دیگر هم انتقال بدهم، چرا؟  برای اینکه بازهم می‌خواهید این احساس را تجربه کنید راستش را بخواهید خیلی لذت‌بخش است یک خبر دست‌اول به یک دوست بدهید و او از تعجب مات و مبهوت به شما نگاه کند و البته بعد به شما بگوید چطور این خبر را به‌دست آوردی و شما هم  مغرورانه بگویید: اینکه چیزِ خاصی نیست، من از این موارد زیاد دارم.. چه حس خوبی! حالا دوست شما این خبر را پخش می‌کند، زیرا او  می‌خواهد احساس خاص بودن و غرور را تجربه کند، به همین راحتی خبر بارها و بارها پخش می‌شود.

 

 

 

آیا این روش بازاریابی در عمل اجرایی است ؟

 

اگر درست اجرا شود بله. البته در این مقاله ما روی اجرای روش‌های این بازاریابی تأکید نداریم. هدف تنها بالا بردن اطلاعات شما در مورد بازاریابی ویروسی می‌باشد. به  مثال زیر توجه کنید. تصور کنید می‌خواهید ماکارونی درست کنید، گوشت چرخ‌کرده را آماده می‌کنید و به‌جای ماکارونی، برنج جایگزین می‌کنید آیا شما ماکارونی درست کرده‌اید؟ خیر پس بازاریابی ویروسی هم مثل مثال ماکارونی دارای ابزار مخصوص خود است و حتماً برای اجرا به آنها احتیاج است. اما اگر در مورد این موضوع علاقه دارید میتوانید با کلیک روی لینک مطالب رایگان زیادی درمورد این نمونه از بازریابی به دست بیاورید.

 

 

 

نمونه های موفق بازاریابی ویروسی در ایران 

 

اسنپ و تپسی در ایران چطور معروف شدن؟ خاطرم هست دوست صمیمی من، در مورد این اپلیکیشن ها برای من توضیح داد و حتی هردو اپلیکیشن را برای من نصب کرد، وقتی اولین بار قیمت‌ها رو مقایسه کردم، این اپلیکیشن ها را کم‌کم به تمام اعضا خانواده‌ام معرفی کردم.بعدها آن‌ها به  من توضیح دادند، چطور به نزدیک‌ترین دوستان خودشان، این اپلیکیشن ها را معرفی کردن. به نظر من  این زنجیره همچنان ادامه دارد و متوقف نخواهد شد. بسیار خوب امیدوارم حالا متوجه اهمیت موضوع شده باشید.   در مقالات بعد  توضیح را کنار می‌گذارم  و به روش‌های اجرای این نوع بازاریابی  بیشتر اشاره می‌کنم.

­

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://honarejang.com/?p=4963
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد امین محمدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بازریابی ویروسی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دانلود هدیه 

 
close-link